Strona główna > Okulistyka kliniczna > Dziecko u okulisty

Dziecko u okulisty

Bo dobry wzrok to lepszy rozwój dziecka.

Badanie okulistyczne u dziecka powinno się wykonać w każdej chwili, niezależnie od wieku dziecka, gdy rodzić zauważy jakieś nieprawidłowości. Mogą nimi być **zez** (uciekanie oka do do nosa lub na zewnątrz), **mrużenie oczu, zaczerwienienie, nierówna źrenica, biała źrenica, tarcie oczu** itp. Przy braku jakichkolwiek objawów każde dziecko powinno być zbadane najpóźniej **do 4 roku życia**.

Trzeba pamiętać, że **dziecko może nie zgłaszać żadnych objawów**, jeśli urodziło się z wadą wzroku, szczególnie jednego oka. Wówczas drugie oko kompensuje widzenie oka słabego i bez badania okulistycznego wada wzroku może zostać niezdiagnozowana. Wczesne włączenie leczenia pozwala w większości przypadków na wyleczenie niedowidzenia u dziecka. Układ wzrokowy rozwija się do 7-8 roku życia i jeśli do tego czasu dziecko pozostanie nieleczone, to późniejsze leczenie nie przyniesie żadnej poprawy lub poprawa będzie niewielka. Dodatkowo jeśli któreś z rodziców ma wadę wzroku lub niedowidzenie, to dziecko powinno być zbadane ze względu na możliwość odziedziczenia wady.

Kolejne badanie wzroku powinno być przeprowadzone w wieku 6 lat, gdyż dziecko wkracza wówczas w wiek szkolny. Zdiagnozowanie i leczenie ewentualnych nieprawidłowości może dać dziecku **lepszy "start" w szkole**. Jeśli dziecko skarży się, że nie widzi z tablicy, robi błędy przy przepisywaniu z tablicy lub uskarża się na trudności w nauce lub czytaniu to również jest to wskazanie do badania okulistycznego.

Godziny otwarcia

Pon-Pt

10:00-20:00

Sobota

Zamknięte

Niedziela

Zamknięte

Kontakt

Adres

ul. Rybnicka 64, 44-310 Radlin

Skontaktuj się z nami, aby umówić wizytę

Rejestracja