Strona główna > Okulistyka kliniczna > Soczewki kontaktowe

Soczewki kontaktowe

W Polsce z soczewek kontaktowych korzysta tylko około 2% populacji...

W Polsce z soczewek kontaktowych korzysta tylko około 2% populacji. To mniej niż na Zachodzie, gdzie odsetek tej wynosi 5-7%, a w Stanach Zjednoczonych nawet 10%. Trend ten ulega jednak ciągłemu wzrostowi także w populacji polskiej głównie za sprawą większej świadomości społecznej, wysokiej dostępności i niskim kosztom soczewek. Obecnie dostępne na rynku soczewki są zbudowane z materiału silikonowo-hydrożelowego, który zapewnia wysoki komfort noszenia i duże bezpieczeństwo dla oka. Zastosowanie materiałów wysoko przepuszczalnych dla tlenu

umożliwiło stworzenie soczewek opatrunkowychm sprzyjających gojeniu ran rogówki i soczewek tzw. Night and Day, które mogą być noszone przez całą dobę.

Czy każdą wadę można skorygować soczewkami kontaktowymi? Obecnie asortyment soczewek jest tak szeroki, że pozwalają one skorygować nawet takie wady, które nie są możliwe do korekcji okularowej. Jednocześnie zapewniają większy komfort widzenia w porównaniu do klasycznej korekcji okularowej.

By dokładnie dobrać moc oraz typ soczewek, a także tryb noszenia, umów się na wiztę z naszym okulistą. W czasie wizyty dokładnie określi on Twoją wadę wzroku, zbada, czy nie ma przeciwwskazań do noszenia soczewek, nauczy cię zakładać soczewki próbne i wyjaśni zasady bezpieczeństwa noszenia soczewek, byś mógł/mogła przez wiele lat z nich korzystać. Przy rejestracji podaj, że chcesz się umówić na wizytę z doborem soczewek kontaktowych, gdyż zarezerwujemy wówczas dla Ciebie więcej czasu. Po zakończeniu wizyty Ty (i my) będziemy mieli pewność, że po powrocie do domu bez problemu poradzisz sobie z zakładaniem i zdejmowaniem soczewek oraz ich pielęgnacją. To dla Twojego bezpieczeństwa.

Godziny otwarcia

Pon-Pt

10:00-20:00

Sobota

Zamknięte

Niedziela

Zamknięte

Kontakt

Adres

ul. Rybnicka 64, 44-310 Radlin

Skontaktuj się z nami, aby umówić wizytę

Rejestracja